• LABORATORIA NA PRZYRODZIE

Na przyrodzie uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki drzew występujących w Polsce oraz poznawali budowę liścia.

W ramach zajęć uczniowie – przy wsparciu narzędzi z programu Laboratoria Przyszłości – korzystali z kluczy do oznaczania roślin oraz z lup i z mikroskopu.

GASTRONOMICZNIE W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

W szkolnej świetlicy w ramach programu Laboratoria Przyszłości odbyły się zajęcia kulinarne.

Dzieci samodzielnie przygotowywały ciasto na naleśniki, a następnie panie ze świetlicy pomogły je dzieciom usmażyć.

Każdy skomponował sobie naleśnika tak jak tylko chciał.

GEOMETRIA PRZESTRZENNA

Na matematyce podczas lekcji obejmujących treści dotyczące geometrii przestrzennej uczniowie wykorzystali zestawy z programu Laboratoria Przyszłości i stworzyli konstrukcje 3D!

ATOMY W PRZYRODZIE I NA LEKCJI PRZYRODY

Na zajęciach przyrody uczniowie klas czwartych mieli okazję poznać modele atomów i stworzyć swoje pierwsze konstrukcje.

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Święta tuż, tuż…

W szkolnej świetlicy odbyło się pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. Uczniowie pomagali w przygotowaniu ciasta, wałkowaniu i wycinaniu ciasteczek.

Następnie każdy chętny mógł udekorować swój pierniczek według własnego pomysłu.

Po zakończeniu dekorowania pierniki można było zabrać do domu lub zjeść. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Należy tu podkreślić, że pieczenie pierniczków odbywało się z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

ZWIEDZAMY!!!

W ramach wykorzystania pomocy naukowych zakupionych w projekcie Laboratoria Przyszłości uczniowie włożyli Gogle VR i spacerowali po Australii – wszystko na lekcji informatyki! Jest super!

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI Z ZESTAWAMI LEGO

Na lekcjach informatyki uczniowie klas ósmych wykorzystują zestawy Lego Education Spike.

WYKORZYSTANIE ZESTAWU KONSTRUKCYJNEGO BE CREO

Podczas zajęć dodatkowych z informatyki uczniowie w ramach Laboratorium Przyszłości wykorzystują zestawy BE CREO KIT do nauki programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki.

LEKCJE INFORMATYKI W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie klasy 8e podczas lekcji informatyki w ramach tematyki wokół robotyki i programowania dzielą się swoimi pomysłami.

WYDRUKI 3D

Prezentujemy nasze pierwsze modele z drukarki 3D. Obiecujemy więcej!

ROBOT W AKCJI

Podczas zajęć z programowania i automatyki organizowanych w ramach  LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI pojawił się niesamowity gość, czyli Photon  Robot.

LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI - ZAJĘCIA DODATKOWE z PROGRAMOWANIA

Sala informatyczna w poniedziałek po lekcjach staje się prawdziwym Laboratorium Przyszłości!

Nasi uczniowie podczas zajęć z programowania i robotyki rozwijają swoją aktywność i kreatywność, czerpiąc z tego ogromną radość!

LABORATORIUM NA LEKCJACH CHEMII I PRZYRODY

Chemia to zazwyczaj laboratorium. Lekcje chemii w naszej szkole to Laboratorium Przyszłości!

A gdy mamy narzędzia to i na lekcjach przyrody można pracować i tworzyć jak w laboratorium!