• O szkole

• WIZJA SZKOŁY  jest pozytywnym wyobrażeniem przyszłości szkoły stworzonym na podstawie uznawanych wartości, z którego to wyobrażenia wywodzą się cele i szczegółowe plany ich realizacji. Dzięki wizji możemy wywoływać napięcie twórcze, silnie motywować do działania, nastawiać pozytywnie.

• Szkoła jako wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli.
          • Szkoła umożliwiająca uczniom wszechstronny rozwój, kształcąca potrzebę aktywnego spędzania wolnego czasu, stwarzająca warunki do nauki wszystkim, bez względu na ich możliwości psychiczne i fizyczne.
          • Szkoła, w której panuje życzliwa i bezpieczna atmosfera oparta na kulturze osobistej nauczycieli, uczniów i rodziców, wzajemnym szacunku, akceptacji, pomocy i współdziałaniu.
          • Szkoła, której kadrę tworzy zespół osób nastawionych innowacyjnie wobec przyjętych założeń, chętnych do doskonalenia kwalifikacji zawodowych.
          • Szkoła znana w środowisku jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie jakości.
          • Szkoła aktywnie włączająca się do działań na rzecz społeczność lokalnej.
          • Szkoła współpracująca ze szkołami z innych krajów.
          • Szkoła, której uczniowie i absolwenci  odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach nauki, kultury i sportu, są dobrze wychowani, godnie reprezentują rodzinę, szkołę, Ojczyznę.

MISJA SZKOŁY jest przesłaniem dotyczącym tego, czym będziemy się kierować w codziennych działaniach, prowadzących do urzeczywistnienia wizji. Misja konkretyzuje ogólny cel działania szkoły:

• Wyposażanie uczniów w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im dokonać wyboru drogi dalszego kształcenia i funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie.
          • Rozwijanie  poczucia własnej wartości uczniów oraz wiary we własne możliwości.
          • Ukierunkowanie na dobro uczniów i ich potrzeby, rozwijanie zdolności i zainteresowań.
          • Podnoszenie efektywności uczenia.
          • Doskonalenie procesu lekcyjnego poprzez wprowadzenie metod aktywnych.
          • Wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
          • Promowanie zdrowego stylu życia.
          • Stworzenie działań wychowawczych, aby szkoła była bezpieczna i przyjazna.
          • Zapewnienie opieki i pomocy w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych, wychowawczych i socjalnych.
          • Kształtowanie samodzielności, samorządności i zasad demokracji.