• Rok szkolny 2023/2024

          • SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • W naszej szkole w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas 1-3 zgromadzili się na korytarzu szkoły, by wspólnie uroczyście odśpiewać Hymn Polski.

            Z kolei w hali sportowej od odśpiewania hymnu rozpoczął się Szkolny Turniej Wiedzy o Polsce.

            Rozegrano go w dwóch kategoriach:

            • klasy 4-5
            • klasy 6-8.

            W zmaganiach konkursowych brały udział czteroosobowe drużyny, których zadaniem było wykazać się wiedzą o naszej ojczyźnie. Były pytania z historii, geografii, języka polskiego, sportu i polityki.

            Punktowany był także strój wszystkich uczniów z danej klasy – ubiór galowy wzbogacony o elementy patriotyczne, takie jak kotyliony, chorągiewki itp.

            Jury, któremu w obu turach przewodniczyła pani dyrektor Anna Wolnik, wyłoniło zwycięzców.

            W kategorii klas 4-5 dyplom ZNAWCY POLSKI otrzymali uczniowie z 4c, czyli Natalia, Borys, Michał i Piotr, a w kategorii 6-8 – uczniowie z 6a, czyli Bartosz, Stanisław, Franciszek i Łukasz.

            GRATULUJEMY!

            Warto tu podkreślić, że nagrodą specjalną wyróżniono także uczniów z 6b – z klasy, w której KAŻDY uczeń bez wyjątku włożył dziś elegancki galowy strój.

            BRAWO!

          • SPOTKANIE Z PISARZEM

          • 9 listopada w klasach 1-3 odbyło się spotkanie z tyskim pisarzem panem Waldemarem Cichoniem, autorem książek o znanym i lubianym kocie Cukierku.

            Wydarzenie wpisuje się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Podczas spotkania nasz gość przeczytał dzieciom jedną z przygód kota Cukierka, opowiedział kilka ciekawostek z życia codziennego bohaterów swoich książek, a także o ty, jak wygląda droga książki zanim trafi ona do czytelnika.

            Przed spotkaniem został ogłoszony konkurs osobno dla klas pierwszych, drugich i trzecich.

            Pierwszoklasiści mieli za zadanie narysować portret kota Cukierka, drugoklasiści  – wybraną przygodę z książek o kocie Cukierku, a trzecioklasiści ilustrowali nową, wymyśloną przez siebie przygodę. W związku z ogłoszonym konkursem podczas spotkania zostali wyłonieni laureaci, wskazani przez pana Cichonia.

            Wszystkie prace były przepiękne i każda z nich zasługuje na uznanie. Autor miał nie lada problem, aby wyłonić po jednej z nich.

            Za portret kota Cukierka nagrodę otrzymał Mikołaj Szachnowski z klasy 1c, za zilustrowanie wybranej przygody o kocie Cukierku nagrodę otrzymał Bartek Duźniak z klasy 2d, a za zilustrowanie wymyślonej nowej przygody o kocie Cukierku nagrodę otrzymała Iza Cetnar z klasy 3c.

            Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem i bardzo chętnie zadawali pytania. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić wybrane książki, a także uzyskać imienną dedykację autora.

            Waldemar Cichoń jest absolwentem naszej szkoły i autorem popularnej lektury pt. „Cukierku, Ty łobuzie”, a także dalszych części przygód o tytułowym kocie. Oprócz tego napisał również, m. in. takie książki jak „Skrzat” czy „Witajcie w Wynalazkowie”.

          • BRĄZOWI MEDALIŚCI

          • 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Chłopców.

            W igrzyskach wzięło udział 12 szkół podstawowych.

            Nasi uczniowie – Bartosz Bartnik z 6a i Marcel Banaś z 6c – zajęli 3. miejsce! GRATULUJEMY!

          • BAJKOWE POSTACI

          • W świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek".

            Dzieci opowiadały, jaka jest ich ulubiona bajka i kto jest jej bohaterem. Następnie uczniowie kolorowali obrazki przedstawiające różne postaci z bajek.

          • WRZEŚNIOWE I PAŹDZIERNIKOWE WYCIECZKI

          • We wrześniu rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. Szkoła to nie tylko nauka, ale także wspólne spędzanie czasu na klasowych wycieczkach, a tych u nas sporo! No to po kolei!

            20 września uczniowie klasy 6a zatrzymali się na przystanku „Biostrefa” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uczestniczyli tam w wykładach z zakresu nauk przyrodniczych.

            28-29 września uczniowie z 8a i 5b uczestniczyli w klasowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzili Szczeliniec i Błędne Skały oraz Jaskinię Niedźwiedzią i Kopalnię Złota.

            Na trzydniową wycieczkę w terminie 2-4 października w Sudety wybrali się - w ramach programu „Poznaj Polskę” - uczniowie z klasy 3a.

            5 października uczniowie klasy 2c uczestniczyli w lekcji w kinie, podczas której poznali ciekawy świat dubbingu. Po zajęciach obejrzeli ciekawy seans filmowy.

            W tym samym dniu uczniowie z 1c spędzili czas na wycieczce w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach.

            6 października uczniowie z 7b i 7c spędzili wspólnie czas w Warszawie. Odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i Zamek Królewski w Warszawie.

            9 października na jesienny spacer do lasu wybrali się uczniowie z klasy 1a.

            10 października 4b odwiedziła jesienne Beskidy, a uczniowie z 3b i 3c spędzili czas w Wiśle na warsztatach czekolady!

            Dzień później 6c uczestniczyła w klasowej wycieczce do zamku w Ogrodzieńcu oraz na Pustynię Błędowską.

            12 października uczniowie z 5d klasowo zagrali w golfa na strzelnicy golfowej Driving Range w Tychach.

            16 października uczniowie z 2c, korzystając z przepięknej jesiennej pogody, wyjechali na klasową wycieczkę na Kozią Górkę.

            Z kolei 18 października klasa 2b udała się na zajęcia do Planetarium Śląskiego.

            20 października uczniowie z 5a, 5c i 5d mieli w kinie lekcję filmową. Po niej obejrzeli wzruszajacy film pt. „Miłość pisana Braillem”. W tym samym dniu uczniowie z 4a uczestniczyli w warsztatach rękodzieła w Castoramie.

            Uczniowie z 1d udali się z kolei na spotkanie z Elżbietą Stępień, autorką książek z przesłaniem ekologicznym „Opowieści małej gwiazdeczki” i „Smok czy smog”.

            Wieczór poniedziałkowy 23 października klasa 7c spędziła w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Tam młodzi melomani mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu w ramach cyklu „Młoda Filharmonia”.

            24 października na klasową wycieczkę w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” wyjechali uczniowie z 2b i 3d. Ich celem było Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.

            26 października do Mediateki na zajęcia M.U.Z.Y.K.A w Aukso wybrali się uczniowie z 1c, 2a, 2d, 3a, 3d, 4b , 6a i 6d. Temat pierwszego spotkania brzmiał: „Muzyka to cisza, a muzyk to podsłuchiwacz”.

            W tym samym dniu uczniowie z klasy 1b spędzili czas na klasowej wycieczce w Górkach Małych. Dzieci poznały historię OD ZIARENKA DO BOCHENKA, wypiekały podpłomyki, wzięły udział w warsztatach pszczelarskich oraz obejrzały zabytkowe wozy, maszyny i narzędzia rolnicze.

            Ostatniego października uczniowie z klas 4c i 4d wybrali się do Multikina GeminiPark na lekcję filmową połączoną z seansem animowanym pt. „Sposób na ducha”. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość dokonania przeglądu motywów grozy stosowanych w filmie.

          • MAMY STYPENDYSTKĘ MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

          • TAKI SUKCES trzeba "odtrąbić"!

            U W A G A!

            Nasza Julia Kuś z 8a jako jedyna tyszanka znalazła się w gronie stypendystów Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023.

            Warto tu zauważyć, że w samym województwie śląskim dyrektorzy szkół złożyli 286 wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego ds. oświaty i wychowania.

            Minister Edukacji i Nauki nagrodził stypendiami 31 uczniów i absolwentów województwa śląskiego.

            Tą jedną najważniejszą dla nas jest NASZA JULIA.

            GRATULUJEMY!!!

            Więcej o stypendium można przeczytać na stronie kuratorium: https://kuratorium.katowice.pl/.../stypendia-ministra.../

          • MOJA SZKOŁA W COVENTRY

          • Na zajęciach dodatkowych dla klas ósmych uczeń klasy 5d - Eryk - przybliżył kulturę krajów anglojęzycznych, opisując swoją byłą szkołę w Anglii.

            Dowiedzieliśmy się o systemie edukacji, nauczanych przedmiotach, mundurkach, ocenach….

            Było naprawdę interesująco! 

          • PRZERWA NA CZYTANIE

          • Przerwa na czytanie 2023 za nami.

            Czytali wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • To było PRAWDZIWE święto biblioteki!

            W miniony wtorek uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali, że będą szanować książki i zostali za pomocą księgi „Legendy Polskie” pasowani przez panie bibliotekarki na czytelników biblioteki.

            Uczniowie z klasy 4c pod kierunkiem p. Teresy Kurpas przygotowali piękny program artystyczny – zagadki na rozpoznawanie tytułów i bohaterów bajek oraz wiersze i piosenki, które uczyły młodszych kolegów i koleżanki, jak należy dbać o książki.

            Na pamiątkę tej uroczystości każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, papierową sówkę z origami i okolicznościowy wiersz zatytułowany „Prośby książki”, a pani dyrektor Anna Wolnik wręczyła wychowawczyniom klas pamiątkowe dyplomy.

            W bibliotece dzieci poznały główne zasady regulaminu biblioteki, otrzymały karty czytelnika i wypożyczyły pierwsze książki. Życzymy pierwszoklasistom, by zawsze kochali książki i czytanie.

          • SUKCES W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

          • Z ogromną radością i dumą informujemy, że zajęliśmy 1. miejsce w Miejskich Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. 

            Dokonała tego drużyna w składzie: Piotr Gemborys (6b), Tymoteusz Godzik (6b), Nataniel Karaśkiewicz (7b), Julian Kilian (6b), Iwo Krzciuk (6b) Franciszek Mazur (6a), Kajetan Mazurek (6b), Paweł Parys (6c), Bartosz Pisarek (6b), Samuel Sarzyński (6b) i Franciszek Skubis (6c).

            Dodatkowo Kajetan Mazurek otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika turnieju.

            Warto tu podkreślić, że chłopcy będą reprezentować miasto Tychy podczas zawodów rejonowych.

            GRATULUJEMY!

          • SPOTKANIE Z PISARZEM

          • Uczniowie klas czwartych - z inicjatywy pań bibliotekarek - spotkali się dziś z Marcinem Koziołem, autorem książek dla dzieci i młodzieży.

            Wydarzenie wpisuje się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Tematem spotkania była książka pt. „Psyjaciele”, której bohaterami są psy... kompozytora Fryderyka Chopina, podróżnika Leopolda Janikowskiego, pisarzy Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i malarki Olgi Boznańskiej.

            Autor w interesujący sposób opowiadał prawdziwe, choć nieprawdopodobne, historie. w których główną rolę odegrali psyjaciele tych wielkich Polaków. Dzięki barwnej prezentacji opowieść była ciekawa i pełna humoru!

            Wybrani uczniowie narysowali wspólnie swojego psyjaciela i dodali mu wyjątkowe gadżety. Nasz psyjaciel prezentował się znakomicie.Czwartoklasiści byli zainteresowani spotkaniem, mieli też do autora dużo pytań.

            Marcin Kozioł oprócz „Psyjaciół” napisał wiele innych książek, m. in. :„Skrzynia władcy piorunów”, „Tajemnica przeklętej Harfy”, „Gwiazda Blachonosego”, „Szalona historia komputerów”, „Wombat Maksymilian".

            Po zakończeniu spotkania można było kupić wyżej wymienione pozycje i uzyskać w nich imienną dedykację autora!

          • SZKOLNA AKCJA „LISTY DO DZIECI”

          • Kochani
            Po raz kolejny udało się nam przeprowadzić szkolną akcję LISTY DO DZIECI.

            Inicjatywa od pięciu już lat cieszy się zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony rodziców oraz wielką radością dzieci!

            W TAJEMNICY przed dzieckiem dorośli napisali listy do swych pociech. Następnie w równie wielkiej tajemnicy swoje liściki wrzucili do szkolnej „skrzynki pocztowej”.

            Dziś - w Dniu Listonosza i Poczty Polskiej - panie Ewelina Durkalec i Barbara Kosińska wcieliły się w szkolne listonoszki i podczas zajęć lekcyjnych dostarczyły przesyłki adresatom.

            Radości i wzruszeń było co niemiara!

            W klasach 1-3 KAŻDE dziecko otrzymało list od swoich bliskich!

            Warto jednak podkreślić, że listy - często bardzo osobiste - dały radość każdemu dziecku, niezależnie od wieku. Uśmiechali się wszyscy, od pierwszo- po ósmoklasistę! U niektórych uczniów podczas czytania listów widzieliśmy także łzy wzruszenia... I to również BYŁO PIĘKNE!

          • SZKOLNE OBCHODY DEN

          • Uczciliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Anna Wolnik podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie, pasję i życzliwość w codziennej pracy.

            Następnie uczniowie z klasy 5c rozbawili nas scenkami zaczerpniętymi z rad pedagogicznych.

            Zdecydowanie najwięcej emocji wywołało rozstrzygnięcie szkolnego plebiscytu. Podczas „Gali oscarowej” uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy w siedmiu kategoriach.

            Warto tu zaznaczyć, że zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie tajnego głosowania uczniów klas 4-8.W poszczególnych kategoriach najlepsi okazali się:

            • Nauczyciel Kosa - pani Magdalena Juda
            • Nauczyciel z najlepszym stylem - pani Katarzyna Brzezinka
            • Najciekawszy Nauczyciel - pan Marek Kozłowski
            • Najweselszy Nauczyciel - pan Adam Saczka
            • Najbardziej pomocny Nauczyciel - pani Anna Misiek-Wesołowska
            • Nauczyciel z Ciętą Ripostą - pani Joanna Strycharz
            • Najbardziej Młodzieżowy Nauczyciel - ksiądz Marek Siedlaczek.

            Wręczono także dyplomy honorowe. Otrzymały je pani dyrektor oraz panie wicedyrektorki.

          • MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dziś w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy dla 53 wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów tyskich publicznych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

            Wśród nauczycieli wyrożnionych tą nagrodą jest pani Marzena Kaczmarczyk - nauczycielka biologii w naszej szkole.

            GRATULUJEMY!

          • OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTAMY Z SERCEM

          • W pierwszym tygodniu października wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Czytamy z Sercem".

            Dużo się działo w bibliotece, na lekcjach języka polskiego, biologii, lekcjach wychowawczych i wychowania fizycznego.

            Oto nasze akcje:- w 3c i3d głośne czytanie książek „Będę biegać” Anny Onichimowskiej i „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza

            - w 5a i 5d zajęcia czytelnicze "Z wizytą w pracowni złamanych serc" na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Pracownia Aurory"

            - w 4a, 4d, 5b, 6a, 6b i 7c lekcje języka polskiego z panią Agnieszką Baron - wiersze, piosenki o sercu, rysowanie i pisanie kilku słów do swojego serca

            - w 2d Bieg z sercem - sztafeta gwiaździsta- dla 1a, 1b, 1c i 1d teatrzyk pt. "Serce misia"

            - wystawki tematyczne i serduszka z aforyzmami o sercu

            inicjatywa własna: Idąc do biblioteki, popatrz na schody i zapamiętaj zasady pierwszej pomocy przedmedycznej- udział uczniów starszych klas w spotkaniu online z prof. Michałem Zembalą.

             Warto tu wyjaśnić, że celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia.

          • SZKOLNE WYBORY PARLAMENTARNE

          • 11 października 2023 r. w godzinach 8.00 - 14.00 działał szkolny lokal wyborczy.

            Uczniowie klas 6-8 mogli zagłosować, pobierając od komisji dwie karty do głosowania:

            • „Wybory parlamentarne 2023”
            • „Referendum ogólnokrajowe”.

            Udział w wyborach był dobrowolny. Wybory były bezpośrednie i tajne.

            Do udziału w głosowaniu zachęcały hasła: „GŁOSUJESZ = DECYDUJESZ”, „NIE BĄDŹ DURNY, IDŹ DO URNY”, „KOBIETY NA l WYBORY”, „TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE”.

            W sumie uprawnionych do głosowania było 186 uczniów, z czego w wyborach wzięło udział 118.

            Poniżej na zdjęciu przedstawiamy protokół z tych wyborów.

            Wyniki całej ogólnopolskiej akcji ,,Młodzi głosują" uczniowie mogą sprawdzić na stronie internetowej projektu >>> TUTAJ

          • SPOTKANIE Z WISŁAWĄ SZYMBORSKĄ

          • Z okazji trwającego Roku Wisławy Szymborskiej oraz kolejnej (27.) rocznicy przyznania poetce Nagrody Nobla zorganizowaliśmy "Poranek poetycki z Szymborską".

            Poezję noblistki - tę poważną, ale i tę humorystyczną - interpretowali nasi uczniowie oraz nauczyciele. Dzięki szóstoklasistkom usłyszeliśmy piękne wykonanie piosenki Sanah „Nic dwa razy”, napisanej do słów Szymborskiej. Publiczność wykazała się wysoką kulturą w czasie występu, a liczne gratulacje i pozytywne wrażenia uczniów i nauczycieli potwierdziły, że było warto... 

          • UDZIAŁ NASZEJ DRUŻYNY W IX RAJDZIE Z KSIĄŻKĄ

          • Już po raz dziewiąty odbył się w Tychach „Gwiaździsty Rajd z Książką” z metą w MBP – Mediatece.Tematem tegorocznego Rajdu była „Sztuka w Tychach”.

            Wzięło w nim udział 12 drużyn z tyskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 6c – Alicja, Lena, Emilia, Zosia i Zuzia.Do zadań każdej drużyny rajdowej należało:

            - wybranie jednej książki o tematyce sztuki ze zbiorów biblioteki szkolnej i przygotowanie rekomendacji tej pozycji do zaprezentowania na mecie Rajdu

            - wybranie jednego obiektu związanego ze sztuką w mieście i przygotowanie krótkiej informacji na jego temat.

            Zarekomendowaliśmy książkę pt. „Jaki to obraz? Atlas dla dzieci”.

            Jako dzieło sztuki wybraliśmy mural pt. „Drzewo Mądrości”, który znajduje się przy ul. Harcerskiej. Kilka dni wcześniej spotkaliśmy się z twórcą grafiki – panem Wojciechem Łuką, więc mieliśmy o czym opowiadać.

            Do Mediateki z kolei zaproszono pana Jarosława Jasińskiego – rzeźbiarza, który opowiedział o swojej pracy i zaprezentował, w jaki sposób powstaje rzeźba z gliny.

            Panie bibliotekarki z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach Filia Tychy przygotowały quiz pt. „Tychy miastem sztuki”. Nasza drużyna zajęła 1. miejsce, udzielając 100% dobrych odpowiedzi w znakomitym czasie. Gratulujemy!!!

          • PRÓBNA EWAKUACJA - ĆWICZENIA

          • W czwartek, 21 września odbyły się w naszej szkole ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji.

            Uczestniczyło w nich 619 osób (w tym 561 uczniów i 58 nauczycieli oraz pracowników).

            Ćwiczenia o godzinie 10.55 rozpoczął alarm, który ogłoszono dźwiękiem dzwonka (3 dźwięki trwające 15 sekund - każdy z przerwą 5-sekundową) oraz komunikatem słownym: Uwaga, ćwiczebny alarm pożarowy (powtarzanym trzykrotnie).

            Uczniowie pod opieką nauczycieli spokojnie opuścili budynki właściwymi wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na miejsce zbiórki, zajmując ustalone miejsca.

            Wszyscy stosowali się do poleceń kierującego ewakuacją. Na miejscu zbiórki wszyscy nauczyciele mający pod opieką uczniów przekazali kierującemu akcją informację o stanie liczbowym ewakuowanych i przebiegu działań ewakuacyjnych.

            Po opuszczeniu budynku kierujący próbną ewakuacją dyrektor szkoły sprawdził, czy wszystkie osoby opuściły budynek. Kontrola w tym zakresie potwierdziła, że nikt nie pozostał w budynku.

            Czas trwania ewakuacji, czyli opuszczenie budynku i stawienie się uczniów w miejscu zbiórki, to 3 minuty i 48 sekund.

            Warto zaznaczyć, że o terminie próbnej ewakuacji wcześniej powiadomiono pisemnie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

          • 17 WRZEŚNIA - MIEJSKIE UROCZYSTOŚCI

          • Dziś - pod opieką pani Grażyny Sokołowskiej, nauczycielki historii - poczet sztandarowy naszej szkoły wraz ze Sztandarem uczestniczył w Uroczystości Upamiętniającej Napaść Związku Sowieckiego na Polskę.

            Obchody te odbyły się w kościele pw. św. Krzysztofa w Tychach, a ich organizatorami byli: Zarząd Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Związek Sybiraków.

            Po mszy świętej odśpiewano pieśni „Boże coś Polskę”, a następnie odbył się Apel Pamięci.

          • JESTEŚMY W NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

          • W roku szkolnym 2023/2024 w związku z pozyskaniem środków rozpoczynamy realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.  

          • NARODOWE CZYTANIE 2023

          • Zgodnie z zapowiedzią 11 września w naszej szkole czytaliśmy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - lekturę tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

            Grupy uczniów z 6a i 8a odwiedziły uczniów wszystkich klas - od pierwszych po ósme.

            Wszystko po to, by choć na chwilę przenieść ich w świat nadniemeńskiej krainy, by dać im namiastkę wędrówki po Niemnie, zielonych lasach i polach pełnych zbóż.

            W szkole - za sprawą kolorystyki ubioru uczniów i nauczycieli - też było jak nad Niemnem. Dominowały odcienie trzech kolorów. Było niebiesko, zielono i l żółto!

            Każdy uczeń otrzymał także pamiątkową naklejkę!Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

          • UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

          • Szanowni Państwo!

            Ogłaszamy, że 4 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024!

            Uczniowie podzieleni na cztery grupy uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

            O 8.00 w hali sportowej rozpoczynali rok szkolny pierwszoklasiści, którzy w obecności rodziców, babć i dziadziusiów świętowali swe wejście do grona uczniów.

            W tym samym czasie w salach lekcyjnych rok szkolny witali uczniowie klas drugich i trzecich.

            O 9.30 w hali sportowej na inauguracji roku szkolnego zebrali się czwarto- i piątoklasiści.

            W ostatniej grupie - o 10.30 - w uroczystości uczestniczyli najstarsi uczniowie (klasy 6-8).

            Warto tu nadmienić, że voucher, który wygrała Pani Dyrektor podczas konkursu zorganizowanego przez uczniów, jest bonem dla całej naszej szkolnej społeczności!

            DOBREGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach
      • 32 218 36 12
      • 513 032 854
      • Borowa 123 43-100 Tychy Poland
      • ePUAP: SP10Tychy/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych