• Innowacje pedagogiczne

• Na tyskim stadionie

Dzisiaj klasa 1c w ramach innowacji pedagogicznych - na zaproszenie taty Leny Klosowskiej - zwiedzała stadion GKS-u Tychy

• Gdzie zaczyna się szczęście?

Klasa 2d uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, zorganizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Spotkania czytelnicze z elementami bajkoterapii".

Podczas zajęć uczniowie wysłuchali książki pt. "Gdzie zaczyna się szczęście" autorstwa Evy Eland, a także wspólnie zastanowili się, jakie sytuacje w życiu przynoszą nam radość oraz jakie są symbole szczęścia. Uczniowie przed zajęciami wykonali również opisy i ilustracje przedstawiające szczęście.

• Wielkanoc tuż, tuż...

W ramach innowacji pedagogicznej realizowanej w klasie 1c dzieci razem z mamą swojej koleżanki Wiktorii przygotowywały świąteczne ozdoby.

• Przygody Stasia i Nel w uczniowskich interpretacjach

Szóstoklasiści z klasy a zaprezentowali dziś w grupach wybraną przez siebie przygodę Stasia i Nel - bohaterów lektury pt. „W pustyni i w puszczy". Pomysłów realizacji było wiele. Zobaczyliśmy:

• spektakl teatralny,
          • przedstawienie włączające publiczność,
          • kabaret,
          • prezentację multimedialną,
          • animację LEGO.

Uczniowie za poziom przygotowanych przez siebie dzieł zasłużyli na ogromne brawa. Wszyscy podeszli bardzo profesjonalnie do tego zadania.

Polecamy też obejrzeć animację lego.

• Bawimy się z kolorowym potworem

W naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia poświęcone tematyce emocji w oparciu o książkę z serii o kolorowym potworze. W zajęciach uczestniczyły klasy 1ci 1d, które pięknie poradziły sobie z różnymi zadaniami. Oprócz tradycyjnego czytania, uczniowie dopasowywali emocje do sytuacji. Uczniowie klasy 1C kolorowali bohatera naszych zajęć. W ten sposób powstał piękny plakat kolorowych potworów!

• Kolorowy potwór. Emocje w bibliotece

Nasza biblioteka szkolna bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Kolorowy potwór. Emocje w bibliotece” organizowanym przez Wydawnictwo Mamania.

W styczniu rozpoczęliśmy realizację cyklu zajęć dla naszych uczniów z klas 1-3. W ubiegłym tygodniu w spotkaniach uczestniczyły klasy 1d, 2a i 2b. Kolorowy potwór towarzyszył nam w formie przestrzennej książki, która bardzo spodobała się naszym uczniom. Dzieci pomogły potworkowi uporać się z emocjami, które nieco mu się pomieszały. Z zaangażowaniem przyporządkowały również daną emocję do sytuacji, w której może nam w życiu towarzyszyć.

Oprócz tego przygotowaliśmy „potworną” ramkę do zdjęć, która pomogła nam pokazać jak drobne rzeczy mogą powodować dużo radości i uśmiechu.

Konkurs idealnie wpisuje się również w realizowaną przez nas innowację pedagogiczną pt. „Spotkania czytelnicze z elementami bajkoterapii”.

Przygotowujemy również naszego bohatera – Kolorowego potwora, który będzie nam długo towarzyszył podczas zajęć. Zdradzimy tylko, że tych potworków może być więcej, ponieważ ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze przedstawienie postaci kolorowego potwora. W lutym pochwalimy się pięknymi pracami.

• Siódmoklasiści aktorami

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie”, czyli „Dziady” cz. 2 na klasowej scenie! Wszystko za sprawą uczniów z 7c, którzy podczas lekcji języka polskiego – realizując innowację pedagogiczną – wystawili dramat Adama Mickiewicza.

Pracując w trzech grupach, przygotowali znakomite przedstawienie!

• Ale okładka!

Przy okazji omawiania lektury „W pustyni i w puszczy” uczniowie z 6b podjęli się trudu zaprojektowania okładki do tej książki. Powstały piękne prace, które zdobią salę polonistyczną.

• Wyspa Skarbów

Mama Maksa Zajica zaprosiła klasę 1c do sali zabaw WYSPA SKARBÓW. Wszystko w ramach realizacji innowacji Kim zostanę, kiedy dorosnę. Dzieciom uświadomiono, że takie miejsce to dla jednych rozrywka, a dla i nyvh - praca.
          Było tyle atrakcji, że nie chcieli wychodzić!

• Makiety Placu Broni

W ramach innowacji pedagogicznej "Literatura w słowach, dźwiękach i obrazach" uczniowie klasy 5d prezentowali własnoręcznie wykonane makiety Placu Broni, ważnego miejsca akcji w powieści Ferenca Molnára.

Wszystkie projekty były wspaniałe i pokazały, jak pomysłowi są nasi uczniowie.

• Żołnierskie życie

W ramach innowacji pedagogicznej do klasy 1c przyszedł tata Stasia Sawickiego.

Dzięki tej wizycie pierwszoklasiści dowiedzieli się, co robią żołnierze w czasie pokoju, jaki mają sprzęt i jak się nim posługują.

Było super!

• Norki pewnego hobbita

• W ramach innowacji pedagogicznej realizowanej podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas 5b, 6a i 6c przy okazji omawiania lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” pracowali metodą projektu, tworząc norki pewnego hobbita.

Po wykonaniu swoich zadań uczniowie przystąpili do akcji marketingowej polegającej na jak najlepszym zaprezentowaniu swoim dzieł.

Trzeba przyznać, że poradzili sobie doskonale!

• O sztuce tworzenia spektaklu

• W ramach innowacji pedagogicznej realizowanej podczas lekcji języka polskiego piątoklasiści z 5b stanęli na klasowej scenie, by zaprezentować fragment lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni”.
            Mimo tremy poradzili sobie bardzo dobrze.

• Spotkanie z archeologiem

• W ramach innowacji pedagogicznej pn. „Kim zostanę, kiedy dorosnę" uczniowie z  klasy 1c zostali zaproszeni przez tatę swojego kolegi – Piotra Stanisławczyka – na Paprocany. Tam dowiedzieli się, kim są archeolodzy, jak poszukiwać śladów historii oraz "skarbów".
            Był też czas na spacer i na trochę szaleństw na placu zabaw.