• Konkurs czytelniczy

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym.

• Konkurs plastyczny - zakładka do książki

• ZAKOŃCZONY

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

• Konkurs plastyczny - "Kolorowy potwór"

• ZAKOŃCZONY

Nasza biblioteka bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Kolorowy potwór. Emocje w bibliotece. Kolorowy potwór to bohater książek autorstwa Anny Llenas, który przeżywa różne emocje. W bibliotece będziemy organizować cykl zajęć poświęconych książce i tematyce emocji.

W związku z tym OGŁASZAMY KONKURS SZKOLNY na najciekawsze przedstawienie postaci Kolorowego Potwora.

Jak wygląda Kolorowy Potwór?

Informacja w wiadomościach wysłanych w Librusie.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3
            2. Technika wykonania pracy: dowolna (kolorowego potwora można, np. narysować, wykleić, uszyć; może być duży, mały).
            3. Ocenie podlega: zgodność pracy z tematem, pomysłowość i staranność wykonanej pracy.
            4. Konkurs trwa do 25 stycznia 2024r.
            5. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!

• Przyjaciel w literaturze

• ZAKOŃCZONY

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Konkurs składa się z dwóch części:

- Część literacka polega na opisaniu przyjaciela z dowolnej książki lub wiersza.
            (Opis na jednej stronie kartki A4, na górze strony należy podać autora oraz tytuł książki lub wiersza).

- Część plastyczna - na wykonaniu ilustracji: portretu lub przygody opisanego przyjaciela.
            (Praca na osobnej kartce A4, technika: rysunek kredkami lub ołówkiem)

Pracę konkursową należy oddać w bibliotece szkolnej.

• Mikołaje w bibliotece

• ZAKOŃCZONY

6 grudnia serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie mikołajkowej w bibliotece szkolnej.

W różnych miejscach biblioteki zostały przyklejone papierowe Mikołaje. Waszym zadaniem jest policzyć ile ich jest, a następnie zapisać na kartce liczbę. Wśród prawidłowych odpowiedzi, 7 grudnia zostanie wylosowana nagroda.

A na zdjęciach tylko przykładowe Mikołaje, które już zdążyły się ukryć 😃

• Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

• ZAKOŃCZONY

W klimacie świątecznym serdecznie zapraszamy do udziału w realizacji wyzwań z Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego. Zabawa została zorganizowana zarówno dla klas 1-3 i 4-8.

Zabawa trwa od 4 - 20 grudnia 2023 roku.

W klasach 1-3:

Pierwsza osoba, która odwiedzi bibliotekę danego dnia wyciągnie zadanie z okienka kalendarza i zamieści w ustalonym wcześniej miejscu widocznym dla wszystkich, tak aby każdy miał dostęp do treści zadania.

W klasach 4-8:

W bibliotece szkolnej zostały rozwieszone koperty z wyzwaniami na poszczególne dni (22 zadania). Danego dnia można zabrać jedno zadanie z dowolnej koperty. Na weekend można zabrać maksymalnie do 3 zadań. Zadania można wykonywać w domu, a efekty (np. opisy, prace plastyczne) przynosić do biblioteki w dowolnym momencie trwania zabawy (czyli od 4-20 grudnia).