• Innowacje pedagogiczne

• "LITERATURA W DŹWIĘKACH, SŁOWACH I OBRAZACH"

• Innowacja opiera się na upowszechnianiu interdyscyplinarnego spojrzenia na literaturę. Każdy cykl lekcji dotyczący omawiania lektury będzie kończył się realizacją projektu. Uczniowie w sposób innowacyjny i kreatywny będą mieli dokonać podsumowania lektury.

W tym celu będą korzystali z dostępnych im narzędzi multimedialnych (prezentacja multimedialna, nagranie, film, audiobook) i plastycznych (plakat, lapbook, makieta, gra planszowa, komiks) oraz performance'u (elementy teatru, dramy, przedstawienia).

• „KIM ZOSTANĘ, KIEDY DOROSNĘ”

• W tym roku szkolnym w klasie 1c realizowana jest innowacja: "Kim zostanę, kiedy dorosnę" polegająca na pokazaniu dzieciom ciekawych zawodów, jakie wykonują współcześni ludzie.

• „SPOTKANIA CZYTELNICZE Z ELEMENTAMI BAJKOTERAPII"”

• Innowacja ma na celu kształtowanie właściwych postaw wśród uczniów, takich jak: sposoby komunikacji międzyludzkiej, szacunek, empatia, uczciwość, szczerość, odpowiedzialność, tolerancja oraz wsparcie uczniów w zakresie przeżywanych emocji, np. radości, złości, smutku, wstydu, strachu i zazdrości.

W toku prowadzonych zajęć uczniowie będą uczyli się rozpoznawać i nazywać poszczególne emocje. Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyło odczytanie fragmentu książki, a następnie będą miały miejsce różne zabawy, gry planszowe lub wykonywanie różnorodnych kart pracy związanych z tematyką zajęć.

Innowacja będzie prowadzona przede wszystkim wśród uczniów z klas 1-5. Będzie możliwe prowadzenie zajęć również wśród uczniów z klas starszych zainteresowanych proponowaną tematyką.