• LEKCJA EKONOMII W 6A

Uczniowie z 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z wiedzy ekonomicznej.

Emilia, Natalia i Oliwia - licealistki z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach - jako ambasadorki programu Złote Szkoły NBP przybliżyły młodszym koleżankom i kolegom różne zawiłości wiedzy ekonomicznej.

Poziom zajęć był bardzo wysoki, prelegentki były przygotowane doskonale, szóstoklasiści bardzo się zaangażowali, a konkurs z nagrodami dopełnił całości!

• ZAKOŃCZENIE KONKURSU

Dziś odbyło się zakończenie Międzyszkolnego Rodzinnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Pani Anna Wolnik - dyrektor naszej szkoły - wręczyła wykonawcom najładniejszych szopek nagrody i dyplomy, a pozostałym uczestnikom konkursu - pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.
            Pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział i zaprosiła do uczestnictwa w konkursie w następnej edycji.

Do wykonania zdjęć podczas uroczystości wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• LEKCJA EKONOMII

Uczniowie klas ósmych wybrali się do Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, gdzie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez ambasadorki projektu „Złote Szkoły NBP”.

Podczas tej „krótkiej lekcji ekonomii” ósmoklasiści poszerzyli swoją wiedzę na temat polskiej złotówki, jej obiegu i funkcji emisyjnej.

• LUDMIŁA Z AWANSEM

Niezmiernie nam miło poinformować, że Ludmiła Frycz z 8b zakwalifikowała się do III etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych.
            Gratulujemy!
            Z kolejnymi zadaniami  konkursowymi Ludmiła zmierzy się już  8 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

• WOLONTARIUSZE W AKCJI

Wieczór piątkowy, czyli weekend, a nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zgromadzili się wraz ze swymi opiekunkami, by segregować monety zebrane w ramach Góry Grosza. Pracy mieli co niemiara!
            Na ten moment mamy ponad 110 kg monet!

Akcja trwa do 29 lutego, więc przed nami jeszcze półtora miesiąca zbierania pieniążków.

• WYSTĘP W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Nasi uczniowie mieli dziś niesamowitą okazję wystąpić przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego.

Gospodarze dnia dzisiejszego na swoim FB napisali tak: Jasełka i kolędy przy anielskich głosach, melodii skrzypiec i akompaniamencie gitary to dla nas prawdziwa uczta dla duszy i zmysłów. Dziękujemy za piękny, wzruszający występ.

My natomiast powiemy tak: także dziękujemy! To spotkanie było cudownym doświadczeniem dla naszych uczniów.

Żródło zdjęć:

• WEBINAR DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Materiał partnerski:

Po świątecznej przerwie ZDAY wznawia organizowanie cyklicznych webinarów, które pomagają w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Udział w wydarzeniu to okazja, aby jeszcze przez chwilę pozostać w świątecznym klimacie, bo tematem przewodnim będzie “Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa. Chcesz dowiedzieć się, jak znajomość treści tej lektury może ułatwić zdawanie egzaminu? Zapisz się na bezpłatny webinar na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Spotkanie zaplanowane jest na 4 stycznia o 19:00.

• JASEŁKA W SZKOLE

Tuż przed Świętami wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję obejrzeć niezwykle bogate w treści Jasełka.

Przedstawienie przygotowała nasza katechetka - pani Barbara Zakrzewska.

Scenariusz opierał się na wierszach księdza Twardowskiego. Na scenie wystąpili uczniowie klas 5-6 oraz pan Marek Kozłowski. Na akordeonie grała Dorota Milińska, a na gitarze - pani Barbara Zakrzewska.

Śpiew naszych wokalistek - Zosi i Marysi - oraz chórku uświetnił całe przedstawienie!

Podczas jasełek podsumowano Szkolny Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Pani dyrektor wręczyła wykonawcom najładniejszych szopek nagrody i dyplomy, a pozostałym uczestnikom konkursu - pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.

Na koniec wszystkim obecnym złożyła świąteczno-noworoczne życzenia.