• Gdzie zaczyna się szczęście?

• Klasa 2D uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, zorganizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Spotkania czytelnicze z elementami bajkoterapii".

Podczas zajęć uczniowie wysłuchali książki pt. "Gdzie zaczyna się szczęście" autorstwa Evy Eland, a także wspólnie zastanowili się, jakie sytuacje w życiu przynoszą nam radość oraz jakie są symbole szczęścia. Uczniowie przed zajęciami wykonali również opisy i ilustracje przedstawiające szczęście.

• Kolejne spotkanie z kolorowym potworem

• W ubiegłym tygodniu klasa 1C uczestniczyła w kolejnych zajęciach z cyklu o Kolorowym potworze. Tym razem uczniowie wysłuchali książki pt. „Kolorowy potwór. Doktor od emocji”.

Nasz główny bohater w książce proponuje zestaw do regulacji emocjonalnej, w którym to znajdują się propozycje radzenia sobie z naszymi emocjami. Podczas zajęć wykorzystaliśmy przygotowaną wcześniej przez nauczycieli bibliotekarzy – „Apteczkę Kolorowego Potwora”, gdzie znalazły się przedmioty, które zaproponował w książce Kolorowy Potwór. Dzieci losowały przedmioty i zgadywały do czego mogą one służyć. Następnie uczniowie wykonywali zadania umieszczone na kartach pracy.

Podczas zajęć wykonaliśmy również zdjęcia z wykorzystaniem naszej „potwornej ramki”.

• Bawimy się z kolorowym potworem

• W naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia poświęcone tematyce emocji w oparciu o książkę z serii o Kolorowym potworze. W zajęciach uczestniczyły klasy 1C i 1D, które pięknie poradziły sobie z różnymi zadaniami. Oprócz tradycyjnego czytania, uczniowie dopasowywali emocje do sytuacji. Uczniowie klasy 1C kolorowali bohatera naszych zajęć. W ten sposób powstał piękny plakat kolorowych potworów!

• "Kolorowy potwór. Emocje w bibliotece"

• Nasza biblioteka szkolna bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Kolorowy potwór. Emocje w bibliotece” organizowanym przez Wydawnictwo Mamania.

W styczniu rozpoczęliśmy realizację cyklu zajęć dla naszych uczniów z klas 1-3. W ubiegłym tygodniu w spotkaniach uczestniczyły klasy 1D, 2A i 2B. Kolorowy potwór towarzyszył nam w formie przestrzennej książki, która bardzo spodobała się naszym uczniom. Dzieci pomogły potworkowi uporać się z emocjami, które nieco mu się pomieszały. Z zaangażowaniem przyporządkowały również daną emocję do sytuacji, w której może nam w życiu towarzyszyć.

Oprócz tego przygotowaliśmy „potworną” ramkę do zdjęć, która pomogła nam pokazać jak drobne rzeczy mogą powodować dużo radości i uśmiechu.

Konkurs idealnie wpisuje się również w realizowaną przez nas innowację pedagogiczną pt. „Spotkania czytelnicze z elementami bajkoterapii”.

Przygotowujemy również naszego bohatera – Kolorowego potwora, który będzie nam długo towarzyszył podczas zajęć. Zdradzimy tylko, że tych potworków może być więcej, ponieważ ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze przedstawienie postaci kolorowego potwora. W lutym pochwalimy się pięknymi pracami.