• GALA WRĘCZENIA STYPENDIUM

Dziś Julia Kuś z 8a uczestniczyła w uroczystej gali dla uczniów, którzy otrzymali stypendium MEiN. Nagrody wręczał wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach, pan Jacek Szczotka.

Podkreślił on, że stypendyści to najzdolniejsi uczniowie nie tylko województwa śląskiego, ale również najzdolniejsi uczniowie w kraju.

Gratulował również dyrektorom, nauczycielom oraz rodzicom za wsparcie uzdolnionych uczniów w ich drodze do sukcesu.

My jeszcze raz gratulujemy Julii.

Jesteśmy z Ciebie dumni!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH

Co roku w drugą niedzielę listopada przypada Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych (ang. Tongue Twister Day).

W tym roku było to 12 listopada. W szkole święto to stało się inspiracją do zajęć w szkolnej bibliotece organizowanych 13 i 14 listopada.

Łamaniec językowy to nic innego jak trudna do wymówienia fraza. W języku polskim ich nie brakuje, wystarczy przytoczyć klasyczne „stół z powyłamywanymi nogami”. Te zdania to okazja do zabawy i śmiechu. W naszej bibliotece też było ciekawie

• DUMA Z BYCIA POLAKIEM!

Czas podsumować aktywność naszych uczniów z okazji minionego Święta Niepodległości!

Co najmniej 20 uczniów wzięło udział w miejskich lub wojewódzkich uroczystościach (wielu z rodzicami!) – podczas przemarszu i apelu przy pomniku „Niepodległa”, a także przy pomniku Powstańców Śląskich w Tychach-Czułowie

Ponad 50 uczniów – w ramach akcji „Wywieś flagę” – pokazało biało-czerwoną flagę na znak świętowania!

Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie – Wam i Waszym rodzicom.

• 11. 11. - MIEJSKIE OBCHODY

Delegacja naszej szkoły, na czele z pocztem sztandarowym i panią dyrektor, wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Delegację oficjalną wzbogacili swoją obecnością nasi uczniowie!

Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy w intencji Ojczyzny oraz w pochodzie z biało-czerwoną flagą. Pod pomnikiem „Niepodległa” złożyliśmy kwiaty.

Ze wszystkimi uczestnikami uroczystości zaśpiewaliśmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” i „Rotę” oraz wysłuchaliśmy „Marszu Pierwszej Brygady” i „Modlitwy o pokój”.

Było pięknie, uroczyście, biało-czerwono!